Uncategorized

ELEKTROFÜZYON KAYNAK NASIL YAPILIR?

Füzyon Kaynak Nasıl Yapılır?

Polietilen boru ve ek parçaları birbirlerine Alınkaynak, Elektrofüzyon kaynağı veya mekanik ek parçalar ile bağlanırlar. Polietilen dışında diğer malzemelerden yapılan borulara dıştan sıkmalı ek parçalar, flanşlar veya amaca uygun yapılmış diğer geçiş adaptörleri ile bağlanabilirler. Bağlantı ek parçaları kullanılacak yerlere göre kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde Hdpe(polietilen) boruların  birleştirilmesinde iki metot kullanılmaktadır:

(Ef) Elektrofüzyon Kaynak:

Elektrofüzyon kaynak yönteminde kaynak, füzyon ek parçanın(ef manşon, ef dirsek, te, inegal te, vb) iç kısmındaki ısıtma rezistansları ile yapılır. Ef ek parçanın içine borular yerleştirildikten sonra kaynak makinesinin uçları füzyon ek parçanın üzerindeki soketlere bağlanır.  Sonrasında elektrofüzyon kaynak makinesiyle barkod okutulduktan sonra elektrik akımı ile ısıtılır. Ek parça içerisindeki bakır teller eriyerek, eriyik malzeme oluşur ve sonrasında polietilen boru ile ek parça birbirine kaynaması için imkan oluşur. Elektrofüzyon ek parça ile Hdpe boru birleştirilmiş olur.

Pe100 borularda Elektrofüzyon kaynak metodu ile 20 mm çaptan 1600 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılabilir. Elektrofüzyon kaynak metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

manşon,dirsek,seddle,servis,te,polietilen,kaynak,hdpe kaynak makinesi,fuzyon makinesi,füzyon makinası,vizyon makinesi,fizyon makinesi,kaynak makinası,elektrofüzyon,kbs, electropower,füzyon kaynak,polietilen kaynak makinası,hdpe boru tamir,polietilen boru tamir,ef kaynak,kangal boru, kangal boru tamir,alınkaynak nasıl yapılır,elektrofüzyon kaynak nasıl yapılır,yiv açma,kaplin,hdpe boru fiyat,hdpe boru kullanım alanları,hdpe boru kaynak makinası,hdpe boru ankara,istanbul,hdpe boru nedir,hdpe,pe100,pe80,alınkaynak,sifonik,arıtma,drenaj,hidrant,flanş,adaptör,montaj,akaylar,mekanik,altyapı,boru,plastikboru,

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir