AKAYLAR HDPE KAYNAK MAKİNELERİ

Elektrofüzyon Kaynak Nasıl Yapılır?

Füzyon Kaynak Nasıl Yapılır?

Polietilen boru ve ek parçaları birbirlerine AlınkaynakElektrofüzyon kaynağı veya mekanik ek parçalar ile bağlanırlar. Polietilen dışında diğer malzemelerden yapılan borulara dıştan sıkmalı ek parçalar, flanşlar veya amaca uygun yapılmış diğer geçiş adaptörleri ile bağlanabilirler. Bağlantı ek parçaları kullanılacak yerlere göre kolaylık sağlamaktadır.

Kiralık Elektrofüzyon ve Hdpe Boru Tamiri için bizleri arayın…

0539 672 32 32 – 0532 406 7327

FÜZYON MAKİNESİ KİRALIK

Günümüzde Hdpe(polietilen) boruların  birleştirilmesinde iki yaygın metot kullanılmaktadır:

Elektrofüzyon(EF) Kaynak:

 

Elektrofüzyon kaynak yönteminde kaynak, füzyon ek parçanın(ef manşon, ef dirsek, te, inegal te, vb) iç kısmındaki ısıtma rezistansları ile yapılır. Ef ek parçanın içine borular yerleştirildikten sonra kaynak makinesinin uçları füzyon ek parçanın üzerindeki soketlere bağlanır.  Sonrasında elektrofüzyon kaynak makinesiyle barkod okutulduktan sonra elektrik akımı ile ısıtılır. Ek parça içerisindeki bakır teller eriyerek, eriyik malzeme oluşur ve sonrasında polietilen boru ile ek parça birbirine kaynaması için imkan oluşur. Elektrofüzyon ek parça ile Hdpe boru birleştirilmiş olur.

Pe100 borularda Elektrofüzyon kaynak metodu ile 20 mm çaptan 1600 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılabilir. Elektrofüzyon kaynak metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

Kiralık füzyon makinesi ve satılık sıfır – ikinci el fizyon kaynak makineleri için ve

Teknik destek almak için bizi arayın… 0539 672 32 32

HDPE BORU – ALT YAPI MONTAJ VE TAMİR İŞLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir