AKAYLAR HDPE KAYNAK MAKİNELERİ

Elektrofüzyon Kaynak Nasıl Yapılır?

Füzyon Kaynak Nasıl Yapılır?

Polietilen boru ve ek parçaları birbirlerine AlınkaynakElektrofüzyon kaynağı veya mekanik ek parçalar ile bağlanılmaktadır. Buna ek olarak , Polietilen dışında diğer malzemelerden yapılan borulara dıştan sıkmalı ek parçalar, flanşlar veya amaca uygun yapılmış diğer geçiş adaptörleri ile bağlanabilmektedir. Aynı zamanda Bağlantı ek parçaları kullanılacak yerlere göre kolaylık sağlamaktadır.

Kiralık Elektrofüzyon ve Hdpe Boru Tamiri için bizleri arayın…

0539 672 32 32 – 0532 406 7327

Günümüzde Hdpe(polietilen) boruların  birleştirilmesinde iki yaygın metot kullanılmaktadır:

Elektrofüzyon(EF) Kaynak:

 

Elektrofüzyon kaynak yönteminde kaynak, füzyon ek parçanın(ef manşon, ef dirsek, te, inegal te, vb) iç kısmındaki ısıtma rezistansları ile yapılmaktadır. Ef ek parçanın içine borular yerleştirildikten sonra kaynak makinesinin uçları füzyon ek parçanın üzerindeki soketlere bağlanmaktadır.  Sonrasında elektrofüzyon kaynak makinesiyle barkod okutulduktan sonra elektrik akımı ile ısıtılmaktadır. Daha Sonra  Ek parça içerisindeki bakır teller eriyerek, eriyik malzeme oluşmaktadır ve sonrasında polietilen boru ile ek parça birbirine kaynaması için imkan oluşmaktadır.  Böylece Elektrofüzyon ek parça ile Hdpe boru birleştirilmiş olmaktadır.

Pe100 borularda Elektrofüzyon kaynak metodu ile 20 mm çaptan 1600 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılmaktadır. Aynı zamanda Elektrofüzyon kaynak metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

 

KİRALIK ELEKTROFÜZYON KAYNAK MAKİNELERİ

Sizlerde Uygun Fiyatlara Seçkin markalarda ki Elektrofüzyon kaynak makinelerimizi . İsteğe göre Günlük Haftalık Veya Aylık olarak kiralama yapabilirsiniz. 

KİRALAMA FİYATLARI

  • Günlük Kiralık : 150TL
  • Üç Günlük Kiralık : 400 TL
  • Haftalık Kiralık : 900 TL
  • İki Haftalık Kiralık : 1750 TL
  • Aylık Kiralık : 3000 TL

Kiralık füzyon makinesi ve satılık sıfır – ikinci el fizyon kaynak makineleri için ve

Teknik destek almak için bizi arayın… 0539 672 32 32

HDPE BORU – ALT YAPI MONTAJ VE TAMİR İŞLERİ

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir