alın kaynak makineleri

İKİNCİ EL ALIN KAYNAK MAKİNESİ – TEMİZ BAKIMLI

TURAN MAKİNE – WELLTECH MARKA TEMİZ VE BAKIMLI ALIN KAYNAK MAKİNELERİ

AL 250 – 9000TL

AL 160 – AL 250 – AL 315- AL 400 -AL 500 -AL 630 – AL 800 – AL 1000 VE DİĞER MODELLER

ALIN KAYNAK MAKİNESİ POLİETİLEN BORU VE DİRSEK, TE, FLANŞ ADAPTÖRÜ GİBİ FİTTİNGSLERİ EK PARÇA KULLANMADAN BİRBİRİNE BAĞLAMA İŞLEVİ GÖRÜR. ELEKTROFÜZYON YÖNTEMİNE GÖRE UYGUN MALİYET İMKÂNI SAĞLAR. UZUN METRAJLI ALT YAPI İŞLERİNDE GENELLİKLE ALIN KAYNAK YÖNTEMİ KULLANILIR.

TEMİZ – BAKIMLI İKİNCİ EL ALIN KAYNAK MAKİNELERİ

kiralık_alınkaynak_makinesi

POLİETİLEN BORU, ALTYAPI, HİDRANT HATLARI(YANGIN SÖNDÜRME) ATIK SU, GİDER BORULARI, TEMİZ SU, İÇME SUYU HATLARI, SİFONİK SİSTEM BORULARI, ARITMA TESİSİ HDPE BORU HATLARI

POLİETİLEN KAYNAK NEDİR?

Pe polietilen malzeme, petrol ürünlerinden elde edilen yüksek yoğunluklu çoğunlukla altyapı alanında kullanılan malzemedir.

Hdpe malzeme, gerek esneklik gerek kolay montaj, kurulum ve kullanım gibi artı özelliklerinden dolayı kullanımı gün geçtikte artmaktadır.

Polietilen ibaresi, genel tabirle plastik boru ve plastik ek parçalarda kullanılmaktadır. 

Polietilen kaynak ise, altyapı pe boru ve geçişleri pe ek parçalar ya da alın kaynak yöntemiyle birbirine sabitleme, kaynatma işlemidir.

ALIN KAYNAK

Polietilen – Hdpe boru ve ek parçaların(fitting) alın kaynak için geliştirilen ütü aparatıyla eritilen mazlemenin hidrolik baskıyla alın alına yapıştırılması işlemine alın kaynak yöntemi denir.

Alın kaynak günümüzde en çok kullanılan pe kaynak yöntemidir; çünkü alın kaynakta borular birbirine ek parçaya gerek duymadan kaynatıldığından maliyetten tasarruf sağlar. Maliyet tasarrufu ise işletmelerin öncelikli hedefi olduğundan kullanımı yaygındır.

Alın kaynak yönteminde, ek parça yapısına “spigot” ismi verilir. Spigot dirsek, te gibi parçalar borularla birleştirilerek dönüşler ve dağıtım sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir