Uncategorized

KİRALIK KOMPAKTÖR

Kompaktör, sıkıştırma yoluyla atık malzeme veya biyo kütle gibi malzemelerin boyutunu azaltmak için kullanılan bir makine veya mekanizmadır.

KİRALIK KOMPAKTÖR

İSTANBUL ANADOLU – AVRUPA YAKASI 7/24 HİZMET

0539 672 32 32

0532 406 7327

kompaktör_kiralık

KİRALAMA FİYATLARI 

  • Günlük Kiralık : 500 TL
  • Üç Günlük Kiralık : 1500 TL
  • Haftalık Kiralık : 2000 TL
  • İki Haftalık Kiralık : 3000 TL
  • Aylık Kiralık : 4000 TL

YAPI – ALT YAPI SEKTÖRÜNDE KOMPAKTÖR KULLANIMI

İnşaatta üç ana tip kompaktör vardır: plaka, tokmak ve yol silindiri. Silindir tipi kompaktörler, beton veya taş temellerin veya levhaların altındaki taban katmanı olarak ezilmiş kayayı sıkıştırmak için kullanılmaktadır . Plaka sıkıştırıcı, titreşimli plaka veya dış müdahale, büyük bir titreşimli taban plakasına sahiptir. Ve tokmak sıkıştırıcısının daha küçük bir ayağı bulunurken, seviye derecesi oluşturmak için uygundur. Tokmağı veya hendek tokmağı, esas olarak, dolguyu su veya gaz besleme boruları vb. İçin dar siperlerde sıkıştırmak için kullanılır. Yol silindirlerinde titreşimli silindirler de olabilir.

Plakalarda ve silindirlerde titreşim, hızla dönen eksantrik kütleler tarafından sağlanır. Daha küçük plakalarda, titreşim ileriye doğru hareket etme eğilimine neden olur. Bununla birlikte bazı daha büyük plakalara yön kontrolü sağlanır. Tokmağa ayak, bacakta dikey olarak kayan bir manşon üzerine monte edilmektedir. Manşonun içinde, bir piston bir redüksiyon dişlisi, krank ve biyel kolu ile motor tarafından yukarı ve aşağı sürülmektedir. Pistonun üstündeki ve altındaki önemli helezon yaylar, sürgülü kovana bağlanır. Manşon ve ayak arasındaki bağlantı küçük bir açıdadır, böylece tokmak operatörden uzar. Bu nedenle titreşim hareketi dikeyden biraz uzakta ve bu tokmaka ileri doğru ‘yürüme’ eğilimi veriyor. Bacaktaki kayar mafsal esnek bir körük ile korunmalıdır.

KİRALIK KOMPAKTÖR

Normalde hidrolikle çalışan kompaktörler birçok şekil ve boyut alır. Örneğin depolama sahalarında, atık toplama araçları (WCV’ler) tarafından çöpe atılan atıkları sürmek. için depolama sahası kompaktörü adı verilen çivili çelik jantlara sahip büyük bir traktör (tipik olarak buldozer bıçağının bazı varyasyonuna sahip dönüştürülmüş bir ön yükleyici) kullanılmaktadır . Kompaktörler de kendi içinde gruplara ayrılmaktadır.

Çöp sıkıştırıcı kompaktörler genellikle ev veya işletme tarafından ürettiği çöp hacmini azaltmak için kullanılmaktadır. Bir balya sarıcı kompaktör, lojistiği iyileştirmek için genellikle kompakt ve sarılı balyalar yapmak için kullanılmaktadır .

WCV’lerin kendileri, aracın taşıma yükünü arttırmak. ve kaç kez boşaltması gerektiğini azaltmak için kullanılan bir sıkıştırma mekanizması içerir. Bu genellikle toplama haznesini süpüren. ve malzemeyi önceden yüklenmiş olana sıkıştıran hidrolik olarak çalışan kayar plakalar şeklini almalıdır.

Hurda metal işlemede farklı kompaktörler kullanılır, en bilindikleri araba kırıcılardır. Bu tür cihazlar ya bir hurda otomobili büyük inen hidrolik olarak çalışan. Bir plaka ile düzleştirilen “gözleme” tipinde ya da otomobilin büyük bir kübü benzeyene kadar çeşitli yönlerden sıkıştırıldığı balyalama presinde olabilmektedir .