ELEKTROFÜZYON KAYNAK NASIL YAPILIR

Füzyon Kaynak Nasıl Yapılır?

Polietilen boru ve ek parçaları birbirlerine Alınkaynak, Elektrofüzyon kaynağı veya mekanik ek parçalar ile bağlanırlar. Polietilen dışında diğer malzemelerden yapılan borulara dıştan sıkmalı ek parçalar, flanşlar veya amaca uygun yapılmış diğer geçiş adaptörleri ile bağlanabilirler. Bağlantı ek parçaları kullanılacak yerlere göre kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde Hdpe(polietilen) boruların  birleştirilmesinde iki metot kullanılmaktadır:

KİRALIK FÜZYON MAKİNELERİ – 30 TL / GÜN

0 (532) 406 7327

 0 (539) 672 32 32

Elektrofüzyon(EF) Kaynak:

Elektrofüzyon kaynak yönteminde kaynak, füzyon ek parçanın(ef manşon, ef dirsek, te, inegal te, vb) iç kısmındaki ısıtma rezistansları ile yapılır. Ef ek parçanın içine borular yerleştirildikten sonra kaynak makinesinin uçları füzyon ek parçanın üzerindeki soketlere bağlanır.  Sonrasında elektrofüzyon kaynak makinesiyle barkod okutulduktan sonra elektrik akımı ile ısıtılır. Ek parça içerisindeki bakır teller eriyerek, eriyik malzeme oluşur ve sonrasında polietilen boru ile ek parça birbirine kaynaması için imkan oluşur. Elektrofüzyon ek parça ile Hdpe boru birleştirilmiş olur.

  1. PN :Anma basınç değeri (bar) 
  2. DN:Boru dış çapı (mm)
  3. S : Boru et kalınlığı (mm) 
  4. SDR: Standart çap/et oranı
  5. PFA: Müsaade edilen çalışma basıncı

Pe100 borularda Elektrofüzyon kaynak metodu ile 20 mm çaptan 1600 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılabilir. Elektrofüzyon kaynak metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

Kiralik Füzyon Makinesi & Satılık Sıfır – İkinci El Elektrofüzyon Kaynak Makineleri VE

Teknik destek almak bizi arayın…

0 (532) 406 7327 – 0 (539) 672 3232