KİRALIK ALIN KAYNAK MAKİNASI

KİRALIK – İKİNCİ EL ALIN KAYNAK MAKİNASI

PE Hdpe boruların maliyetsiz bir şekilde birbirine montajını sağlayan alın kaynak makinelerini kiralama ve satış hizmeti…

Turan Makine – Welltech ve seçkin markalar

  • AL160 Alın Kaynak Makinesi – AL250 Alın Kaynak Makinesi

  • AL315 Alın Kaynak Makinesi – AL400 Alın Kaynak Makinesi

  • AL500 Alın Kaynak Makinesi – AL630 Alın Kaynak Makinesi        

                      40 TL / GÜN       

 GSM: 0 (532) 406 73 27

0 (539) 672 32 32

Alın kaynak metodu, hdpe boru ve ek parçalarının birleştirilmesinde günümüzde kullanılan en yaygın kaynak metottur. Alın kaynağı birleştirme yöntemi, bir alın kaynak makinesi kullanılarak kaynatılacak olan boruların uçlarının tıraşlanıp her iki ucun belli bir ısı altında baskı ile birbirlerine doğru itilmesi suretiyle yapılan işlemdir. Alın kaynak birleştirme yöntemi ile 1200 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılabilir. Alın kaynağı birleştirme metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

Kaliteli bir alın kaynağında bağlantı en az orijinal borunun sahip olduğu dayanıma sahiptir. Kaliteli bir alın kaynağı elde edebilmek için alın kaynak basıncı, sıcaklık ve zaman parametreleri titizlikle ayarlanmalıdır.

hdpe kaynak makinesi
Hdpe Boru

KİRALIK ALIN KAYNAK MAKİNELERİ

AL 160 – AL 250 – AL 315 – AL 400 – AL 500- AL 630 – AL 800 – AL 1200

HİDROLİK VE MANUEL TİP ALIN KAYNAK MAKİNELERİ

0(532) 406 7327

0(539) 672 32 32

Büyük çaplı PE boruların kaynağı, boruların ve kaynakta yer alan kuvvetlerin, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kaynak elde etmek için kontrol edilmesi gereken yüksek ağırlıkları nedeniyle özel bir dikkat gerektirir. Avrupa’da 1972’den bu yana, DN 1600 mm’ye ve son zamanlarda DN 2500 mm’ye kadar kompakt duvar PE boruları, alın kaynağının birleştirme sistemi ile bağlantı sağlanıyor.

Isıtma ve soğutma süreleri, alın kaynağının en kritik parametreleridir; bu nedenle belirtilen standart süreler kaynak makinelerinin ilgili çizelgelerinde bulundurulmalıdır. Sıcaklık değerleri yani ütüleme değerleri kaynak kalitesinde ciddi rol oynamaktadır. Sıcaklığı artırarak daha kaliteli bir kaynak birleştirme elde etmek mümkün değildir.

Doğru bir kaynak elde etmek için temel koşullar:

• Çalışır durumda ve eğitimli personel için kaynak ekipmanı.

• Kaynak yapılacak yüzeyler hazır ve temiz olmalı.

• Kaynağın, çevre koşullarından (rüzgar, yağmur vb.) korunması gerekir.

• Kaynak yapılacak boruların her iki ucu, yeterli erimiş malzemeyi elde etmek için taşlanmalı, pürüzsüz hale getirilmelidir.

• Basınçlar düzeyinin iyi ayarlanması, kullanılması, ısıtma ve soğutma sırasında hareketsizlik sağlanmalı.

• Gerekli soğutma sürelerinin takibi, kaynak bölgesinin korunması gerekir.

Şantiye için kaynak elemanı; Alın Kaynak Makineleri

Şantiyeler için kaynak makineleri öncelikle gaz, su ve kanalizasyon boru hatlarının kullanımı için çeşitli ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tüm cihazlar belirli boyutlar için tasarlanmıştır.

Makinelerimiz farklı tasarımlarda Dn 1000 dış boru boyutuna kadar mevcuttur. Elektro-hidrolik kaynak makinelerinin çoğu talep üzerine CNC kontrol ünitesi ile temin edilebilir.

Şantiyedeki makinelerde CNC ünitelerinin kullanılması, tekrarlanabilir kaynak parametresi tespitine izin verir. Kontrollü kaynak işlemi uluslararası düzenlemelerin değerlerine dayanır ve dış boru çapı, duvar kalınlığı ve malzemeye göre programlanabilir.