KİRALIK ALIN KAYNAK MAKİNASI

KİRALIK – İKİNCİ EL ALIN KAYNAK MAKİNASI

PE Hdpe boruların maliyetsiz bir şekilde birbirine montajını sağlayan alın kaynak makinelerini kiralama ve satış hizmeti vermekteyiz.

Turan Makine – Welltech ve seçkin markalar

  • AL160 Alın Kaynak Makinesi – AL250 Alın Kaynak Makinesi

  • AL315 Alın Kaynak Makinesi – AL400 Alın Kaynak Makinesi

  • AL500 Alın Kaynak Makinesi – AL630 Alın Kaynak Makinesi        

                    

 GSM: 0 (532) 406 73 27

0 (539) 672 32 32

 

Alın kaynak metodu, hdpe boru ve ek parçalarının birleştirilmesinde Özellikle  günümüzde kullanılan en yaygın kaynak metotudur.  Bununla birlikte Alın kaynağı birleştirme yönteminde , bir alın kaynak makinesi kullanılarak kaynatılacak olan boruların uçlarının tıraşlandıktan sonra  her iki ucun belli bir ısı altında baskı ile birbirlerine doğru itilmesi suretiyle yapılmaktadır. Aynı zamanda Alın kaynak birleştirme yöntemi ile 1200 mm çapa kadar olan Hdpe borular kaynatılabilmektedir. Bununla beraber Alın kaynağı birleştirme metodu DVS 2207 standardına uygun olarak yapılmaktadır.

Kaliteli bir alın kaynağında  bağlantı en az orijinal borunun sahip olduğu dayanıma sahip olmaktadır. Bununla birlikte Kaliteli bir alın kaynağı elde edebilmek için alın kaynak basıncı, sıcaklık ve zaman parametreleri titizlikle ayarlanmaktadır .

Hdpe Kaynak Makinesi
Hdpe Boru

KİRALIK ALIN KAYNAK MAKİNELERİ

AL 160 – AL 250 – AL 315 – AL 400 – AL 500- AL 630 – AL 800 – AL 1200

HİDROLİK VE MANUEL TİP ALIN KAYNAK MAKİNELERİ

0(532) 406 7327

0(539) 672 32 32

Büyük çaplı PE boruların kaynağında , boruların Ve kaynakta yer alan kuvvetlerin , özellikle dayanıklı ve uzun ömürlü bir kaynak elde etmek için öncelikle kontrol edilmesi gereken yüksek ağırlıkları nedeniyle özel bir dikkat gerektirmektedir . Avrupa’da 1972’den beri , DN 1600 mm’ye ve son zamanlarda ise DN 2500 mm’ye kadar kompakt duvar PE boruları ve alın kaynağının birleştirme sistemi ile bağlantı sağlamaktadır .

Isıtma ve soğutma süreleri, alın kaynağının en kritik parametreleridir; Bu nedenle belirtilen standart süreler kaynak makinelerinin ilgili çizelgelerinde bulundurulmalıdır. Sıcaklık değerleri yani ütüleme değerleri kaynak kalitesinde ciddi rol oynamaktadır. Sıcaklığı artırarak daha kaliteli bir kaynak birleştirme elde etmek mümkün değildir.

Doğru bir kaynak elde etmek için temel koşullar

Öncelikle Çalışır durumda ve eğitimli personel için kaynak ekipmanı.

Kaynak yapılacak Yüzeyler hazır ve temiz olmalıdır .

Çevre koşullarından (rüzgar, yağmur vb.) korunması gerekmektedir .

Boruların her iki ucu, yeterli erimiş malzemeyi elde etmek için taşlanmaktadır. Ve pürüzsüz hale getirilmektedir .

Basınçlar düzeyinin iyi ayarlanması, kullanılması, ısıtma ve soğutma sırasında hareketsizlik sağlanmaktadır.

Gerekli soğutma sürelerinin takibi, Aynı zamanda kaynak bölgesinin korunması gerekmektedir.

Şantiye için kaynak elemanı; Alın Kaynak Makineleri

Şantiyeler için kaynak makineleri öncelikle gaz, su ve kanalizasyon boru hatlarının kullanımı için çeşitli ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bununla birlikte kullanılmaktadır .

Makinelerimiz farklı tasarımlarda Dn 1000 dış boru boyutuna kadar mevcut olmaktadır. Aynı zamanda Elektro-hidrolik kaynak makinelerinin çoğu talep üzerine CNC kontrol ünitesi ile temin edilmektedir .

Şantiyedeki makinelerde CNC ünitelerinin kullanılmaktadır. Bununla birlikte Kontrollü kaynak işlemi uluslararası düzenlemelerin değerlerine dayanmaktadır. Ve buna ek olarak dış boru çapı, duvar kalınlığı ve malzemeye göre programlanmaktadır .