KİRALIK KOMPAKTÖR

Kompaktör, sıkıştırma yoluyla atık malzeme veya biyo kütle gibi malzemelerin boyutunu azaltmak için kullanılan bir makine veya mekanizmadır. Talebe göre istenilen her lokasyonda kullanılmak üzere kompaktör kiralama hizmeti sunmaktayız. Üstelik bir telefon uzağınızdayız.

İSTANBUL ANADOLU – AVRUPA YAKASI 7/24 HİZMET

0 (539) 672 32 32

0 (532) 406 73 27

kiralık_kompaktör

YAPI – ALT YAPI SEKTÖRÜNDE KOMPAKTÖR KULLANIMI

İnşaatta üç ana tip kompaktör vardır: plaka, tokmak ve yol silindiri. Silindir tipi kompaktörler , beton veya taş temellerin veya levhaların altındaki ; taban katmanı olarak ezilmiş kayayı sıkıştırmak için kullanılmaktadır. Plaka sıkıştırıcı, titreşimli plaka veya dış müdahale, büyük bir titreşimli taban plakasına sahiptir. Ve tokmak sıkıştırıcısının daha küçük bir ayağı bulunurken, seviye derecesi oluşturmak için uygundur. Tokmağı veya hendek tokmağı, esas olarak, dolguyu su veya gaz besleme boruları vb. İçin dar siperlerde sıkıştırmak için kullanılmaktadır. Yol silindirlerinde titreşimli silindirler de olabilmektedir.

Kompaktör atık malzeme veya biyokütle gibi malzemelerin boyutunu sıkıştırma yoluyla azaltmak için kullanılan mekanizmadır.

Normalde hidrolikle çalışan sıkıştırıcılar birçok şekil ve boyutta olabilmektedir . Örneğin, katı atık sahalarında, atık toplama araçları tarafından biriktirilen atıkları sürmek için; çöp depolama kompaktörü adı verilen çivili çelik tekerleklere sahip büyük bir traktör (tipik olarak bir buldozer bıçağının bazı varyantlarının takılı olduğu dönüştürülmüş bir ön yükleyici) kullanılmaktadır.

Plakalarda ve silindirlerde titreşim, hızla dönen eksantrik kütleler tarafından sağlanır. Daha küçük plakalarda, titreşim ileriye doğru hareket etme eğilimine neden olurken; bazı daha büyük plakalara yön kontrolü sağlanmaktadır. Tokmağa ayak, bacakta dikey olarak kayan bir manşon üzerine monte edilmektedir. Manşonun içinde, bir piston bir redüksiyon dişlisi, krank ve biyel kolu ile motor tarafından yukarı ve aşağı sürülmektedir. Pistonun üstündeki ve altındaki önemli helezon yaylar, sürgülü kovana bağlanır. Manşon ve ayak arasındaki bağlantı küçük bir açıdadır, böylece tokmak operatörden uzar. Bu nedenle titreşim hareketi dikeyden biraz uzakta ve bu tokmaka ileri doğru ‘yürüme’ eğilimi veriyor. Bacaktaki kayar mafsal esnek bir körük ile korunmaktadır.

KİRALIK KOMPAKTÖR

İngiltere’de “wacker plate” veya sadece “wacker” adı, bu tür cihazların tanınmış bir üreticisi olan Wacker Neuson ; adından türetilen plaka kompaktörleri ifade etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. İsim, doğru Alman vacker’ın aksine İngiliz tarzında balina avcısı olarak telaffuz edilmektedir. Bir tokmak, İrlandalı inşaat işçilerinin geleneksel kaynağı ve operatörün kulpları bir motosiklet gibi tutan çekiçle “sürdüğü” şekli nedeniyle, halk dilinde “Paddy’nin Motosikleti” olarak adlandırılmaktadır.

Normalde hidrolikle çalışan kompaktörler birçok şekil ve boyut alır. Örneğin depolama sahalarında, atık toplama araçları (WCV’ler) tarafından çöpe atılan atıkları sürmek için; depolama sahası kompaktörü adı verilen çivili çelik jantlara sahip büyük bir traktör (tipik olarak buldozer bıçağının bazı varyasyonuna sahip dönüştürülmüş bir ön yükleyici) kullanılmaktadır. Çöp sıkıştırıcı kompaktörler genellikle bir ev veya işletme tarafından ürettiği çöp hacmini azaltmak için kullanılmaktadır.

Hurda metal işlemede farklı kompaktörler kullanılır, en bilindikleri araba kırıcıdır. Bu tür cihazlar ya bir hurda otomobili büyük inen hidrolik olarak çalışmaktadır. Bir plaka ile düzleştirilen “gözleme” tipinde ya da otomobilin büyük bir kübü benzeyene kadar çeşitli yönlerden sıkıştırıldığı balyalama presinde olabilmektedir.