KİRALIK HİLTİ

Hilti, zemindeki sert katmanları, beton ve kayaları delmek için özel olarak tasarlanmış bir makine veya cihazdır.

İSTANBUL MERKEZLİ TÜM İL VE İLÇELERE 7/24 KİRALIK HİLTİ

KİRALIK_HİLTİ

0 (532) 406 73 27

0 (539) 672 32 32

KİRALAMA FİYATLARI

GÜNLÜK: 500 TL ÜÇ GÜNLÜK: 1000 TL HAFTALIK: 2000 TL İKİ HAFTALIK: 2500 TL AYLIK: 3000 TL

Bu cihaz kuyu kazma, temel hazırlama ve maden arama gibi bazı faaliyetler için de kullanılabilir. Bazı kuruluşlar ihtiyacın yapısı üzerine ihtiyacı karşılamak için çeşitli modellerden oluşan hilti çeşitlerini üretmektedir.

Sert beton ve taşları parçalamak, delmek için kullanıldığında sıradan matkaplar kolayca hasar görebilmektedir Matkap bölümü, zemini deldikçe oluşan tortuları temizlemek için bir hava üfleyici de kullanılmaktadır. ve kaya tozu ve diğer partikül malzemelerin cihaza sızması sonucu matkaba zarar verebilmetedir. Kaya deliciler çok derin delmek gerektiğinde işler için sondaj kulelerine takılabilmektedir. Ayrıca gaz kelebeği ile pnömatik kaya deliciler şeklinde bir operatör tarafından manuel olarak kontrol edilebilmektedir. Her iki durumda da, bu matkaplar gürültülü olduğundan ve kaya tozu oluşturduğundan matkap etrafında çalışırken insanlar uygun göz, kulak ve yüz koruması takmalıdır. Bölgedeki sondaj ekipleri ve personel genellikle işle ilgili yaralanmaları sınırlamak için yüz ekranları ve kulak tıkaçları giyerler.

Matkap öncelikle yuvarlak delikler açmak veya bağlantı elemanları kullanmak için kullanılan bir araçtır. Uygulamaya bağlı olarak, bir ayna ile sabitlenmiş bir matkap veya sürücü ile donatılmıştır. Bazı elektrikli matkaplar ayrıca bir çekiç işlevine sahiptir.

Matkaplar hız, güç ve boyut bakımından büyük farklılıklar göstermektedir. Karakteristik olarak kablolanmış elektrikle çalışan cihazlardır, elle çalıştırılan tipler popülerlikte önemli ölçüde azalır ve akülü pille çalışanlar çoğalır.

Bu cihazlar, ağaç işleme, metal işleme, takım tezgahı imalatı, inşaat ve kamu hizmeti projelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

HİLTİ TÜRLERİ

Pek çok matkap tipi vardır: bazıları manuel olarak çalıştırılmaktadır. Bazıları güdü gücü olarak elektrik (elektrikli matkap) veya basınçlı hava (pnömatik matkap) kullanılmaktadır. Ve bir azınlık bir içten yanmalı motor tarafından tahrik edilmektedir. (örneğin, toprak delme burguları). Vurmalı etkili matkaplar (darbeli matkaplar) çoğunlukla duvar (tuğla, beton ve taş) veya kaya gibi sert malzemelerde kullanılmaktadır. Sondaj kuleleri, su veya yağ elde etmek için dünyadaki delikleri delmek için kullanılmaktadır. Petrol kuyuları, su kuyuları veya jeotermal ısıtma için delikler büyük sondaj kuleleri ile oluşturmaktadır. Bazı el tipi matkaplar da vidaları ve diğer bağlantı elemanlarını tahrik etmek için kullanılmaktadır. Kendi motoru olmayan bazı küçük cihazlar, küçük pompalar, öğütücüler vb.Gibi matkapla çalıştırılabilmektedir.

Manuel Modeller

Yay – Tarih öncesi kökenli basit bir döndürme elle çalıştırılan araç.

Ayraç – Bir ağaç işçisinin dayanağı, fırlatmayı ve matkabı tahtaya dönüştürmek için kullanılan ‘U’ biçimli bir anahtar / taslağa sahiptir. Bir desteğin genişlik kolu, desteğin bir el matkabından daha fazla tork oluşturmasını sağlayan daha fazla kullanım sağlamaktadır. Bununla beraber Bir desteğin kapsam tutamağı, el matkabından daha fazla tork üretmesine neden olur. Çünkü devrimin odak noktasından daha belirgin bir ayrımı vardır, bu nedenle bir el matkabının torna kolundan daha fazla kullanım sağlar. Ahşap vida uçları, boşluklar arasında geniş mesafeyi delmek için bir destek ile kullanılabilmektedir.

Burgu

“Eggbeater” matkap olarak da bilinen el matkabı veya (özellikle İngiltere’de) tekerlek desteği

Kraniyal matkap kafatası ameliyatında kullanılan bir alettir “yumurta dövücü” matkap gibi, bir sap yerine düz bir göğüs parçası vardır

Spiral kilit mekanizması kullanan itme

Pimli ayna, küçük bir el kuyumcu matkabı